Kolodvorska cesta 3
6230 Postojna
Zavod Znanje Postojna, javni zavod se zavezuje omogočati dostopnost za spletno stran: https://zavodznanjepostojna.e-obcina.si/ v skladu z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij in Direktivo (Uradni list RS, št. 30/18, 95/21 - ZInfV-A, 189/21 - ZDU-1M, 18/23 - ZDU-1O) in Direktivo EU 2016/2102 Evropskega parlamenta in Sveta.
Ta izjava o dostopnosti se nanaša na celotno spletno stran. Spletna stran izpolnjuje zahteve iz standarda SIST EN 301 549 V3.2.1. Spletna stran vsebuje Facebook, Instagram, Youtube vtičnike, ki so za slepe uporabnike slabo dostopni. Ker to ni naš izdelek, ga ne moremo prilagoditi.
Za zagotavljanje dostopnosti so bile zagotovljene naslednje sistemske prilagoditve:
Spletišče je delno skladno z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.
Vsa vprašanja ali komentarje, povezane s spletno dostopnostjo, nam pošljite na e-pošto info@zavod-znanje.si. Odgovorili vam bomo v 8 dneh od prejema obvestila oz. prošnje. V kolikor v roku 8 dni od prejema ne bo možno podati ustreznega odgovora, vam bomo v tem roku sporočili, kdaj bo odgovor lahko podan v celoti.
V primeru nezadovoljivih odgovorov na katero koli obvestilo ali zahtevo, poslano v skladu z 8. členom Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij lahko oddate opis in povezavo na nedostopno vsebino spletišča Inšpektoratu Republike Slovenije za informacijsko družbo.
Izvršilni organ za morebitne postopke:
Inšpektorat Republike Slovenije za informacijsko družbo, Ministrstvo za digitalno preobrazbo, Davčna ulica 1, 1000 Ljubljana, telefonska številka: 01 555 58 48, e-pošta: gp.irsid@gov.si.
Nadzor nad izvajanjem določb 5. do 8. člena Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA) opravljajo inšpektorji Ministrstva za digitalno preobrazbo, Inšpektorat Republike Slovenije za informacijsko družbo.
Dostopnost spletišča nenehno spremljamo in sproti izboljšujemo posamezne elemente dostopnosti. Kljub temu nekatere objavljene vsebine ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti, kot jih določa Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.
Posamezne elemente dostopnosti smo lahko izboljšali in jih prilagodili določilom ZDSMA v skladu z možnostmi. Nekatere spletne vsebine pa ne morejo izpolnjevati vseh zahtev glede dostopnosti. Njihovo dokončno prilagajanje zahtevam bi bilo, predvsem z vidika kompleksnosti vsebin, nesmotrno v smislu nesorazmernega bremena v finančnem in kadrovskem pogledu.
Primeri takih vsebin so: